Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím
      +420 530 508 155    Vídeňská 119b, Brno

Produkty unidrain® obdržely mnoho mezinárodně uznávaných ocenění za design, například iF Product Design Award a 2010/11 Danish Design Prize pro řady HighLine.

V roce 2003 společnost unidrain® jako první na světě vyvinula podélný odtok, který se umísťuje ke stěně, a vypořádala se tak se čtvercovou mřížkou uprostřed podlahy. Od té doby architekti, odborníci a řemeslníci, kteří mají smysl pro interiérovou dekoraci a design, nadšeně využívají jednoduchý a krásný design unidrain®.

Princip produktů unidrain® je jednoduchý. Podlahový odtok byl přesunut ke stěně, s vodotěsným spojem – v tom je ten trik. Designér Claus Dyre po mnoho let pracoval na renovacích koupelen, přičemž znovu a znovu narážel na tentýž problém: musel řezat krásné podlahové dlaždice, aby vytvořil prostor pro podlahový odtok. Ve spolupráci s Dánským ústavem pro stavební výzkum navrhl podélný podlahový odtok s jednostranným sklonem, který by bylo možné elegantně umístit mimo pochozí plochu sprchy. Současně vyvinul integrovanou nástěnnou přírubu, která by zajišťovala zcela těsné spojení. 
 
S tímto patentovaným systémem – s jednou nebo více svislými nástěnnými přírubami, které fungují jako izolace – vyřešila společnost unidrain® problémy s vytvářením vodotěsných řešení pro koupelny, které jsou historicky druhým největším zdrojem vzniku škod ve 
stavebnictví.
 
Za několik let se tento jedinečný systém stal ve stavebnictví preferovaným systémem podlahových odtoků a dnes byl již instalován na více než 600 000 místech. unidrain® se stal konceptem, kterým se vyznačují moderní podlahové odtoky umístěné u stěny. Neustále se snažíme dále rozvíjet stavební technologii i design a naším cílem je udržet si ve stavebnictví pozici preferovaného systému podlahových odtoků. 
 
Unidrain® lze použít ve všech typech staveb s dlaždicemi: u renovací, novostaveb, soukromých i veřejných staveb. Systém unidrain®, který vyvinuli dánští architekti v těsné spolupráci s odborníky na technologii mokrých místností, má všechny relevantní místní i mezinárodní certifikáty.
 

Chcete koupelnu s prvky Unidrain? Není problém. Napište nám.