Barva roku 2020

Barvu roku vyhlásila americká společnost Pantone, kterou se řídí designéři, architekti a návrháři po celém světě. Barvou roku 2020 se stala nadčasová klasická modrá, která dle této společnosti má vyjadřovat stálost, jistotu i klid.

Tento trvalý modrý odstín vnáší klid, sebevědomí a spojení a zdůrazňuje naši touhu po spolehlivém a stabilním základu, na kterém je možné stavět, když překročíme práh do nové éry.

Více než 20 let ovlivňuje barva roku Pantone vývoj produktů a rozhodnutí o nákupu v různých průmyslových odvětvích, včetně módy, bytového textilu a průmyslového designu, jakož i balení produktů a grafického designu.

Pantone Color Institute je obchodní jednotka v Pantone, která zdůrazňuje nejlepší sezónní barvy dráhy, vybírá barvu Pantone roku, předpovídá globální barevné trendy a radí společnostem v oblasti barev pro vizuální identitu produktů a značek. Prostřednictvím sezónních předpovědí trendů, psychologie barev a poradenství v oblasti barev spolupracuje Pantone Color Institute s globálními značkami, aby efektivně využili sílu, psychologii a emoce barev ve své návrhové strategii.

Barvou roku 2020 se stala nadčasová klasická modrá v odstínu 19-4052 Classic Blue.

 

 
Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím