Keuco

KEUCO GmbH & Co. KG je firma s mezinárodní působností, která nabízí vysoce kvalitní kompletní vybavení koupelen.

Původně byla vůdčí silou na trhu koupelnových doplňků, dnes nabízí široký sortiment armatur, doplňků, zrcadlových skříněk a koupelnového nábytku „made in Germany“. Tento rodinný podnik, který řídí již třetí generace, sídlí od svého založení v roce 1953 v západovestfálském Hemeru. Další výrobní závody jsou ve městech Gütersloh a Bünde.

 Začátky firemní skupiny KEUCO sahají do roku 1879, kdy byla založena v sousedním městě Iserlohnu firma „Turk & Bolte“. V roce 1953 založili Paul Keune a Hermann Bönner za podpory Eduarda Barona de Becker-Remy a Josefa Himricha v tehdejším ještě samostatném Becke firmu „Paul Keune & Co. KG“. V roce 1984 se její název změnil na dnešní KEUCO. V roce 1960 se firma přestěhovala do nově vybudované větší centrály, vzdálené jen několik stovek metrů od původního závodu. Po dalším rozšiřování v 70. letech bylo v roce 1995 vybudováno centrum pro distribuci zboží.

Vedle výrobních závodů se trvale rozšiřovalo a přepracovávalo i portfolio výrobků. Milníky v dějinách byly rok 1961, kdy šla do výroby série DE LUXE jako vůbec první vlastní série vyvinutá firmou KEUCO. A v roce 1967 byla představena kolekce ELEGANCE, která se s více než 40 milióny prodaných výrobků stala nejúspěšnější sérií koupelnových doplňků na světě.
Převzetím tehdejšího největšího konkurenta „Turk & Bolte“ z Iserlohnu v roce 1986 si firma KEUCO zajistila nejen vedoucí postavení na trhu koupelnových doplňků, ale i stoleté know-how tradičního výrobce.

V roce 1987 koupila firma KEUCO herfordského výrobce kuchyňského a koupelnového nábytku „Herzküchen“, a mohla tak okamžitě začít sama vyrábět rovněž koupelnový nábytek. V roce 1995 převzala výrobce zrcadlových skříněk „Twick & Lehrke“ z Güterslohu a díky jejich dlouholetým odborným zkušenostem mohla rozšířit své znalosti rovněž v tomto segmentu. Od roku 2002 vyrábí KEUCO armatury. Ty se spolu s vysoce kvalitními koupelnovými doplňky vyrábějí přímo v Hemeru. První kompletní koupelnu – tvořenou armaturami, doplňky, zrcadlovými skříňkami a koupelnovým nábytkem – představila firma KEUCO s kolekcí EDITION 300.

Podnik je i dnes v rukou rodiny de Becker-Remy, Himrichovy a Königovy. Hlavními akcionáři jsou všichni rodinní příslušníci tehdejších zakladatelů. Firmu KEUCO řídí obchodní ředitel Engelbert Himrich a generální ředitel Hartmut Dalheimer.
Firma KEUCO získala ocenění jako zaměstnavatel: podle jedné studie z roku 2007 patří mezi stovku nejlepších podniků v Německu.
KEUCO je aktivní ve sponzorování místních spolků, např. klubu německé hokejové ligy Iserlohn Roosters.

Z vedoucí síly na trhu vysoce kvalitních koupelnových doplňků se firma KEUCO během let přeměnila ve výrobce značkových koupelen a nabízí dnes široký sortiment exkluzivních armatur, doplňků, zrcadlových skříněk a koupelnového nábytku. Ústřední myšlenkou je přitom dodávat ucelené zařizovací koncepty, s nimiž lze kompletně vybavit koupelny.

V armaturách IXMO, které firma představila na veletrhu ISH 2015, se otevírají jedinečné možnosti pro sprchové armatury v minimalistickém designu. Základem jednotky IXMO je páková směšovací armatura nebo termostat, které lze kombinovat s multifunkčními armaturovými prvky v jednotném designu. S novými sprchovými armaturami IXMO KEUCO znovu dokazuje svou vysokou inovační kompetenci v oblasti designu a techniky.

Za své novátorské zařizovací koncepty a výrobky byla firma KEUCO vyznamenána cenami za design, jako je Red Dot Award, Design Plus Award, IF Design Award a Iconic Award.

Výrobky KEUCO „made in Germany“ se vyvážejí do celého světa. Internacionalizace začala v roce 1963 v Belgii, dnes má podnik 72 mezinárodních zastoupení. Zatím poslední zastoupení bylo otevřeno v roce 2012 v kolumbijské Bogotě.

Výrobky KEUCO jsou vybaveny známé mezinárodní budovy, mj. olympijský stadion v Berlíně, letiště na ostrově Mauricius, tematický park Ferrari World v Abú Zabí a královský palác v Bahrainu. Značku KEUCO lze rovněž nalézt v hotelech jako Cosmo Hotel v Berlíně a Dom Hotel v Kolíně nad Rýnem nebo na luxusních parnících jako Freedom of the Seas a Jewel of the Seas.


Zeptejte se nás

Dotazy budou zveřejněny v poradně anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

Více dotazů na téma keuco naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím