Inspirace z Cersaie 2022

Zajímáme se o trendy na trhu a proto jsme s nadšením vyrazili okouknout novinky a zajímavosti vyhlášené Cersaie v Itálii.

Všimli jsme si, že se do trendu zpátky vrací barvy. Především pastelové odstíny a tlumené barvy typu modrá, cihlová, béžová, žlutá, fialová a hlavně zelená, která je téměř všude propojená, ať už jako doplňková barva nebo dominanta. Tyto barvy se pak často krásně doplňují zemitými základy jako je šedá, béžová, bílá a černá.

Rozhodně vzrostl i výběr velkoformátových dlaždic. Ty jsou stále ve větší oblibě. Jsou obdivuhodné nejen pro svůj jednotný vzhled v ploše, ale i v minimalizaci spár a dokonce jsou i velice pevné i při své menší tloušťce dlaždice, která kachli nedělá až tak těžkou. Je to ta pravá výzva pro Pana Obkladače, a stojí to za to.

Dalším obdivuhodným trendem jsou obloukové a kruhové tvary, které se objevují nejen na sanitárním vybavení a nábytku, ale především na stavebních prvcích vstupů a stěn, poličky, niky. Kruhové prvky můžete mít i šikovně obložené z dlaždic. Takže když se chce, opravdu to jde.

 

Nejvíce dopředu se posunulo provedení a povrch dlaždic. Plochy jsou více reliéfní a zajišťují plasticitu a reálnost celého materiálu.

Nejvíce vidět je to u dlaždic v dekoru kamene, ovšem nechybí ani v zastoupení dřev, betonů či tapetových vzorů. Více pak můžeme vidět matné než lesklé povrchy. Výrobci se přitom snaží provedení dohánět k dokonalosti a to např. pomocí podsvícených kachlí, které bývají poptávány jako „Onyxová stěna ve vile Tugendhat“.

V trendu se stále drží přírodní motivy, jejichž kolekce jsou obohaceny nejčastěji listovými a zvířecími vzory. Často zde opět převažuje zelený odstín. Zajímavé je i samotné provedení dlaždic, kdy je povrch lehce reliéfní a prolíná matné plochy s lesklými prvky a tím pak vzor vypadá živěji.

 
 

 

 

 

 

 

Kamenné dekory jsou výraznější s různými motivy, často se skvěle doplňují s cortenem (rezavý plech), stěrkou, betonem, dřevem i novým typem stylu tapet. V dekorech se projevuje více kontrast žilek v základním tónu, výraznější je i celková skladba samotného dekoru, zpět do popředí se tlačí i konkrétní vzor, a to travertin.

Nejčastěji se nyní koupelny ladí do třech základních stylů. Elegance s modernou, kde se nejvíce objevují elegantní kameny ve velkých formátech, doplněné zemitými barvami se zajímavými kousky nábytku v tenkých liniích, často i kovové konstrukce. Další rustikální design, který sází na jednoduchou barevnost menších formátů a lehkou patinu po okraji nebo v plochách, kolekce bývají doplněny masivním nábytkem. Poslední styl sází na jednoduchost, je čistý, velmi moderní až strohý, vyniká v něm povrch zvolených materiálů.

 
Dalo by se tedy říci, že letošní velkolepá výstava byla v duchu citátu Alberta Einsteina: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
A proto popusťte uzdu své představivosti a dovolte nám Vám pomoct vytvořit úžasné prostory Vám na míru.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím