Jak vybrat zrcadlo do koupelny?

Zrcadlo, jakožto neoddělitelná součást koupelny nám každé ráno napoví, jak moc nám to sluší! Jeho výběru byste proto měli věnovat stejně času jako sanitárním komponentům. Podle jakých kritérií si vybrat?1. Funkcí není jen vlastní odraz

Primárně si pořizujeme zrcadlo proto, abychom se na sebe mohli podívat. Nicméně, v koupelně slouží i proto, aby odráželo světlo a rozjasnilo okolní prostor. Koupelna je totiž mnohdy bez oken a tedy i denního světla a zrcadlo tento nedostatek kompenzuje.

2. Jaký počet je optimální?

Obvykle stačí jedno. Ačkoliv, jestliže máte dvě umyvadla, navrhujeme pořídit si dvě oddělená zrcadla. Velký monolit mnohdy působí pohlcujícím dojmem. V některých funky laděných koupelnách jsme viděli vícero menších zrcadel poskládaných do mozaiky. Pokud se vám podobný design líbí, určitě se ho nebojte, dejte si však pozor, aby mozaika byla pouze na jedné stěně – po celé koupelně by vypadala až děsivě. 

3. Rámovaná zrcadla mají styl. Jak kde.

Nejvýraznější rozdíl mezi zrcadly tvoří orámování. Samozřejmě, orámovaná zrcadla představují větší investicí, na druhou stranu, jsou prostě úchvatná. Určitě je doporučujeme do koupelen, které formují prvky spíše strohého designu a rám v nich tak vynikne jako dominantní, okrasný prvek. Naopak, jestliže ve vaší koupelně převládají vzorované kachličky, pak by s rámem prostor vypadal přeplácaně. Vždy tedy rozhodněte, co má v koupelně upoutat pozornost.

4. Obohaceno o poličky

Vestavěná polička představuje další aspekt výběru zrcadla. Poličky nám pomáhají řešit problém se skladováním hygienických pomůcek a kosmetiky. V zásadě máme tří typy. Prvním typem bývá delší polička v dolní části zrcadla. Druhý typ tvoří několik menších poliček uspořádaných vertikálně po straně zrcadla.


Pokud vaše koupelna trpí nedostatkem skladovacích prostor, sáhněte po třetím typu - zrcadlové skříňce. Jedná se o skříňku, většinou dvoj nebo trojkřídlou, na jejíž dvířka jsou připevněny pásy zrcadla. Pokud se skříňka zavře, zrcadlo se stane jednotným celkem. Pro svoji praktičnost je zrcadlová skříňka montována zejména do miniaturních koupelen. Skříňka v sobě obsahuje elektrickou zásuvku, proto její montáž a zprovoznění vyžaduje zkušeného řemeslníka. 

 

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím