Koupelna podle Feng Shui

Energie nesmí unikat!
Koupelna ve stylu Feng Shui je čistá a pohodlná.

Jaká je ta vaše?

Tradiční čínské učení Feng Shui vychází z přírodních zákonů, vlivu kosmických sil a proudění energie v přírodě. Jeho cílem je, aby voda (shui) a vítr (feng) byly v rovnováze. Tato rovnováha značně přispívá k tomu, abyste se cítili dobře. Zvláště v architektuře má své nezastupitelné místo - existují stavby, u kterých je pozemek, orientace domu i každá jediná místnost v souladu s touto filosofií. Jak je to s koupelnami?

Koupelna ve stylu Feng Shui je čistá a pohodlná. Pokud koupelnu teprve plánujete, zamyslete se i nad jejím umístěním. Neměla by se nacházet naproti vchodovým dveřím, ani v srdci domu a nemělo by se do ní vcházet z kuchyně, ložnice či obývacího pokoje – přes koupelnu totiž uniká energie. Ideální je severní strana domu, vstup z předsíňky či chodby. Aby energie neměla šanci uniknout, vždy zavírejte dveře do koupelny, stejně tak jako toaletu, či třeba koš na prádlo.

Zapojte další elementy

Jelikož koupelna patří k elementu vody, k dosažení rovnováhy musíte využít další elementy, zejména zemský element. Například při výběru obkladu se poohlížejte po přírodních a pastelových odstínech. Pokud ale toužíte například po modrém obkladu, vsaďte na koupelnový nábytek v dekoraci dřeva. Ať už zvolíte jakoukoliv barvu, vždy by měla být světlá a jemná.

Nezahlcujte prostor zbytečnostmi, které v místnosti být nemusí, protože se jedná o místnost určenou k očistě, sama musí být co nejčistší. Vyvarujte se i dekorací – čím víc bude koupelna jednoduchá, tím lépe se bude udržovat v čistotě. Důležitý je také dostatek světla ze stran (nikoliv z vrchu) a vzduch, nicméně pokud v koupelně okno nemáte, investujte do dostatečného osvětlení a kvalitní ventilace, ať máte dostatek čerstvého vzduchu.

Zrcadlo, zrcadlo řekni…

Zrcadlo odráží negativní energii, a proto v koupelně nesmí chybět. Vyvarujte se však toho, aby odráželo toaletu. Přeci se na sebe nechcete dívat, když sedíte na záchodě, že? I když váš byt neumožňuje oddělený záchod a koupelnu, je vhodné ho předělit, alespoň opticky. Vanu nebo sprchový kout se snažte umístit tak, aby byly částečně skryté, nicméně s výhledem na dveře.

Jak je to s doplňky?

Energii Jang v koupelně podporují koberečky, ručníky a další textil. Nezapomeňte také na vonné svíčky, které skvěle umocňují pohodovou atmosféru. Feng Shui zkrátka není žádný šamanismus, ale série pravidel, která se snaží vytvořit co nejpohlednější a nejpříjemnější atmosféru v interiéru.

 

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím