Charakteristiky materiálů a údržba

Nábytek je určen do koupelny, není však uzpůsoben pro trvalý styk s vodou. V případě zatečení vody do nábytku nebo jeho postříkání vodou je nutné nábytek okamžité utřít do sucha měkkým hadříkem.

Lakované povrchy RAL, NCS


MDF deska nebo laminovaná ohraněná třísková deska opatřená několikavrstvým polyuretanovým lakem. Přes značnou odolnost vyžaduje opatrné zacházení. Matné a tmavé odstíny vyžadují větší péči. Voda na čištění by měla být používaná ve velmi malém množství na dobře vyždímaném hadru. Rozlité kapaliny je nutno ihned otřít. Vyhněte se použití abrazivních čistících prostředků. Při údržbě dbejte, aby nedošlo k poškrábání nebo poškození laku. Pro odstraňování skvrn je vhodný mýdlový roztok z ¼ dl mýdlového prášku a 1 litru teplé vody. Nepoužívejte rozpouštědla.

Ocelový plech STL.NATR

Přírodní za studena válcovaný ocelový plech tl. 3mm lakovaný čirým matným lakem. Nestejnoměrná barva povrchu, případné stopy rzi, škrábance apod. jsou přirozenými vlastnostmi materiálu a nejsou důvodem k reklamaci. Pokud aplikace vyžaduje svařování, svary jsou vybroušené a přiznané. Vyhněte se použití abrazivních čistících prostředků. Při údržbě dbejte, aby nedošlo k poškrábání nebo poškození laki. Pro odstraňování skvrn je vhodný mýdlový roztok z ¼ dl mýdlového prášku a 1 litru teplé vody. Nepoužívejte rozpouštědla.

Ocelový plech STL.RAL

Za studena válcovaný ocelový plech tl. 3mm povrchově upravený práškovou barvou. Matné a tmavé odstíny vyžadují větší péči. Vyhněte se použití abrazivních čisticích prostředků. Při údržbě dbejte, aby nedošlo k poškrábání nebo poškození laku. Pro odstraňování skvrn je vhodný mýdlový roztok z ¼ dl mýdlového prášku a 1 litru teplé vody. Nepoužívejte rozpouštědla.

Přírodní dýha

Přírodní dřevěná dýha tl. 0,6mm nalisovaná na nosiči (MDF, dřevotřísková deska). Povrchová úprava olejem, případně mořením. Dýha je přírodní materiál, odchylky v barvě a struktuře jsou její přirozenou vlastností a nejsou důvodem k reklamaci. Každý kus nábytku je neopakovatelný originál. Dřevo a dýha jsou ovlivňovány světlem. Během prvních 6-8 týdnů, kdy je nábytek vystaven okolnímu světlu, by měl být povrch ponechán bez předmětů a dekoraci. Nerovnoměrné absorbování slunečních paprsků by mohlo vést k vytvoření trvalých stop. Odstín typický pro vybranou dřevinu nábytek získá až po určitém čase. Dřevo a dýha jsou velmi citlivé na kapaliny. Voda na čištění by měla být používána ve velmi malém množství na dobře vyždímaném hadru. Rozlité kapaliny je nutno ihned otřít. Vyhněte se použití abrazivních čistících prostředků. Při údržbě dbejte, aby nedošlo k poškrábání nebo poškození laki. Pro odstraňování skvrn je vhodný mýdlový roztok z ¼ dl mýdlového prášku a 1 litru teplé vody. Nepoužívejte rozpouštědla.

Corian 

DuPont Corian je pevný, neporézní, homogenní povrchový materiál složený z cca 1/3 akrylové pryskyřice (polymethyl methakrylát PMMA) a cca 2/3 přírodních minerálů, zejména trihydrátu hliníku (ATH) získávaného z bauxitu. Od svého uvedení na trh v roce 1967 prokazuje svou trvanlivost. DuPont Corian je odolný vůči většině nárazů, škrábanců a rýh vznikajících v důsledku každodenního používání. Jeho menší tvrdost oproti jiným materiálům (sklo, kámen) je vyvážena opravitelností a možnosti bezespárového spojování. DuPont Corian je neporézní materiál pevný v celé své tloušťce. Je zpracován pomocí bezespárových spojů, které mu propůjčují vysokou hygienu povrchu. Nepodporuje růst bakterií ani plísní. Získal osvědčení od nezávislé laboratoře jako hygienický materiál odpovídající mezinárodní normě DIN ED ISO 846. DuPont Corian je inertní a netoxický. Za běžných teplotních podmínek neuvolňuje plyny. Povrchy vyrobené z materiálu DuPont Corian jsou obnovitelné, tj. mohou být úplně převráceny do původního stavu za pomoci běžných jemně abrazivních čisticích prostředků a drátěnky. Při čištění používejte navlhčený měkký hadr a běžné čisticí prostředky. Hůře odstranitelné skvrny (víno, ocet, lak na nehty, čaj, káva, popáleniny od cigaret apod.) odstraníte pomocí jemné drátěnky (Scotchbrite TM) a čistícího krému. Vyčištěné místo opláchněte vodou a osušte. Nepoužívejte agresivní chemikálie jako aceton, trichloretylen nebo silné kyseliny. Matné a tmavé odstíny vyžadují větší péči a případné poškození je více viditelné.

Artisan (stěrky)

MDF deska tl. 18mm s cca 0,5mm vrstvou pružné pryskyřičné stěrky. V důsledku ručního nanášení se vyznačuje proměnlivou strukturou podobně jako beton. Ačkoliv je povrch opatřen speciální povrchovou úpravou na bázi oleje a vosku, která zajišťuje nenasákavost, delší styk s agresivními kapalinami může způsobit vznik neodstranitelných skvrn. Rozlité kapaliny je nutno ihned otřít. Pro odstraňování skvrn je vhodný mýdlový roztok z ¼ mýdlového prášku a 1 litru teplé vody. Nepoužívejte rozpouštědla.


Sklo satén extračiré 6mm (Float 10mm na kuchyňské pracovní desky) lakované


Extračiré a float saténové sklo tl. 6mm ze spodní strany lakované akrylovým lakem v odstínu RAL. Lakování se provádí ručně a dodavatel si vyhrazuje možnost drobných vad v naneseném laku (teček jiné barvy menších než 1 mm2 v maximálním množství 10 mm2 na 1m2 skla. Vzhledem k daným vlastnostem základní suroviny (čiré sklo float – znatelné zabarvení dozelena, extračiré sklo – nepatrné zabarvení materiálu) si dodavatel vyhrazuje možnost drobných odchylek barevnosti skla. Při dodatečných objednávkách nelze zaručit 100% shodu barevného odstínu pře sklo z důvodu rozdílného zabarvení základního materiálu. Pro zajištění lepších vlastností je sklo obvykle kalené, v některých případech však kalení není možné (např. velké výřezy pro umyvadla apod.). Výrobní tolerance skel jsou +/- 2 mm. Odsazení skle od okolních předmětů je +/- 3mm. Nános laku je ze zadní strany skla, proto lze skla z přední strany čistit běžně dostupnými prostředky na čištění skel a oken. Naprosto nevhodné jsou velmi zásadité čistící prostředky nebo prostředky obsahující silné kyseliny. Tyto prostředky napadají povrch skla a vedou k nenapravitelnému poleptání. Nevhodné jsou i abrazivní prostředky (např. čistící písky, ocelová vata apod.). Tepelná odolnost tvrzených (kalených) skel je 200°C. I přesto, že je kalené sklo až 7x odolnější vůči rozbití, není jeho povrch natolik tvrdý, aby odolal škrábancům od tvrdých předmětů jako jsou zrnka písku nebo tvrdé kovy. 

HPL Laminát

Vícevrstvý materiál skládající se z dekorového papíru impregnovaného melaminovou pryskyřicí a natronsulfátových papírů impregnovaných fenolovou pryskyřicí. Na povrchu je speciální krycí vrstva overaly. Tyto vrstvy se pod vysokým tlakem (

Kompaktní deska 

Vícevrstvý materiál skládající se z dekorového papíru impregnovaného melaminovou pryskyřicí, několika fenolovou pryskyřicí impregnovaných jádrových vrstev a speciální krycí vrstva overaly. Tyto vrstvy se pod vysokým tlakem (

Masiv

Masivní desky nebo spárovky z listnatých nebo jehličnatých dřevin. U masivních desek se mohou vyskytovat suky a praskliny. Pamatujte, že dřevo je krásný přírodní materiál, u kterého jsou odchylky v barvě a struktuře přirozené a nejsou důvodem k reklamaci. Dřevo a dýha jsou ovlivňovány světlem. Během prvních 6-8 týdnů, kdy je nábytek vystaven okolnímu světlu, by měl být povrch ponechán bez předmětů a dekorací. Nerovnoměrné absorbování slunečních paprsků by mohlo vést k vytvoření trvalých stop. Dřevo a dýha jsou velmi citlivé na kapaliny. Voda na čištění by měla být používaná ve velmi malém množství na dobře vyždímaném hadru. Rozlítané kapaliny je nutno ihned otřít. Vyhněte se použití abrazivních čisticích prostředků. Při údržbě dbejte, aby nedošlo k poškrábání nebo poškození povrchu. Pro odstraňování skvrn je vhodný mýdlový roztok z ¼ mýdlového prášku a 1 litru teplé vody. Nepoužívejte rozpouštědla.

Údržba

Nábytek je určen do koupelny, není však uzpůsoben pro trvalý styk s vodou. V případě zatečení vody do nábytku nebo jeho postříkání vodou je nutné nábytek okamžité utřít do sucha měkkým hadříkem. Na vady způsobené dlouhodobým nebo opakovaným působením vody se nevztahuje záruka. K čištění použijte vlhkou, neabrazivní tkaninu a neabrazivní čistící prostředky. Dřevěné povrchy (masiv, dýha, biodeska) je vhodné pravidelně ošetřovat přípravky na ošetřování dřeva (např. Pronto). Zrcadla čistíme neabrazivními prostředky určenými k tomuto účelu. Více informací o údržbě je uvedeno v charakteristikách materiálů. Obecně platí, že matné a tmavé odstíny vyžadují větší péči a případné poškození je více viditelné. 

Lebon

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím