UNIDRAIN

Produkty unidrain® obdržely mnoho mezinárodně uznávaných ocenění za design

Například iF Product Design Award a 2010/11 Danish Design Prize pro řady HighLine.
V roce 2003 společnost unidrain® jako první na světě vyvinula podélný odtok, který se umísťuje ke stěně, a vypořádala se tak se čtvercovou mřížkou uprostřed podlahy. Od té doby architekti, odborníci a řemeslníci, kteří mají smysl pro interiérovou dekoraci a design, nadšeně využívají jednoduchý a krásný design Unidrain®.

Princip produktů unidrain® je jednoduchý. Podlahový odtok byl přesunut ke stěně, s vodotěsným spojem – v tom je ten trik. Designér Claus Dyre po mnoho let pracoval na renovacích koupelen, přičemž znovu a znovu narážel na tentýž problém: musel řezat krásné podlahové dlaždice, aby vytvořil prostor pro podlahový odtok. Ve spolupráci s Dánským ústavem pro stavební výzkum navrhl podélný podlahový odtok s jednostranným sklonem, který by bylo možné elegantně umístit mimo pochozí plochu sprchy. Současně vyvinul integrovanou nástěnnou přírubu, která by zajišťovala zcela těsné spojení. 

S tímto patentovaným systémem – s jednou nebo více svislými nástěnnými přírubami, které fungují jako izolace – vyřešila společnost unidrain® problémy s vytvářením vodotěsných řešení pro koupelny, které jsou historicky druhým největším zdrojem vzniku škod ve stavebnictví.

Za několik let se tento jedinečný systém stal ve stavebnictví preferovaným systémem podlahových odtoků a dnes byl již instalován na více než 600 000 místech. unidrain® se stal konceptem, kterým se vyznačují moderní podlahové odtoky umístěné u stěny. Neustále se snažíme dále rozvíjet stavební technologii i design a naším cílem je udržet si ve stavebnictví pozici preferovaného systému podlahových odtoků. 

Unidrain® lze použít ve všech typech staveb s dlaždicemi: u renovací, novostaveb, soukromých i veřejných staveb. Systém unidrain®, který vyvinuli dánští architekti v těsné spolupráci s odborníky na technologii mokrých místností, má všechny relevantní místní i mezinárodní certifikáty.


Zeptejte se nás

Dotazy budou zveřejněny v poradně anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

21.1.2020 09:39 žlab unidrain

Dobrý den,

mám sprchový žlab unidrain. Dost často dochází průchodu zápachu přes tento žlab z kanalizace. Je nějaký způsob jak tomu zabránit?
Děkuji a přeji pěkný den
vs

Dobrý den,

pravděpodobně se bude jednat o nedostatečně odvětraný odpad, ale také to může být špatným osazením pachové uzávěry, atp. Doporučuji se obrátit z Unidrainu na p. Fojtíka +420 739 417 657, který již o Vašem problému bude vědět a zjistí s Vámi příčinu zápachu.

Děkujeme za Váš dotaz
S pozdravem

Tým Koupelny pro Brno

Více dotazů na téma unidrain naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím